TVB140NSB-L
Part No
TVB140NSB-L
Description
THYRISTOR 140V 250A DO214AA
Capacitance :
70pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
80 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
250 A
Voltage - Breakover :
180V
Voltage - Off State :
140V
Voltage - On State :
4 V
Datasheets
TVB140NSB-L
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V