TISP3180F3DR-S
Part No
TISP3180F3DR-S
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
THYRISTOR 145V 120A 8SOIC
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
95pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
120 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
3
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakover :
180V
Voltage - Off State :
145V
Voltage - On State :
3 V