TISP4250M3LMR-S
Part No
TISP4250M3LMR-S
Description
THYRISTOR 190V 220A TO226-2
Capacitance :
55pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
50 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
220 A
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Voltage - Breakover :
250V
Voltage - Off State :
190V
Voltage - On State :
3 V