B72220S2621K101
Part No
B72220S2621K101
Description
VARISTOR 1KV 10KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
380 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
400J
Features :
Maximum AC Volts :
625 V
Maximum DC Volts :
825 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
1.1 kV
Varistor Voltage (Min) :
900 V
Varistor Voltage (Typ) :
1 kV