ERZ-E08A621
Part No
ERZ-E08A621
Description
VARISTOR 620V 3.5KA DISC 11.5MM
Capacitance @ Frequency :
140 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
92J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 11.5mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V