B72660M0461K093
Part No
B72660M0461K093
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
VARISTOR 750V 1KA 4032
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
1 kA
Energy :
36J
Features :
Maximum AC Volts :
460 V
Maximum DC Volts :
615 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
Package / Case :
4032 (10080 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
825 V
Varistor Voltage (Min) :
675 V
Varistor Voltage (Typ) :
750 V