B72214S2461K101
Part No
B72214S2461K101
Description
VARISTOR 750V 5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
320 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
5 kA
Energy :
150J
Features :
Maximum AC Volts :
460 V
Maximum DC Volts :
615 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
825 V
Varistor Voltage (Min) :
675 V
Varistor Voltage (Typ) :
750 V