EZJ-P1V270RM
Part No
EZJ-P1V270RM
Manufacturer
Panasonic
Description
VARISTOR 27V 2A 0603
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
15 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
2 A
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
29.7 V
Varistor Voltage (Min) :
24.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V