B72220S0421K551
Part No
B72220S0421K551
Description
VARISTOR 680V 8KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
550 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
8 kA
Energy :
175J
Features :
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V