ERZ-C32EK471Y
Part No
ERZ-C32EK471Y
Manufacturer
Panasonic
Description
VARISTOR 470V 25KA MODULE
Stock
20
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
2500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
25 kA
Energy :
405J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V