471KD14J
Part No
471KD14J
Manufacturer
YAGEO
Description
MOV
Stock
386
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
430 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
175J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V