ERZ-E11A112S1
Part No
ERZ-E11A112S1
Description
VARISTOR 1.1KV 5KA DISC 14MM
Stock
884
Capacitance @ Frequency :
200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
5 kA
Energy :
310J
Features :
Maximum AC Volts :
680 V
Maximum DC Volts :
895 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Radial, Disc
Varistor Voltage (Max) :
1.21 kV
Varistor Voltage (Min) :
990 V
Varistor Voltage (Typ) :
1.1 kV