B72214S0600K151
Part No
B72214S0600K151
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
VARISTOR 100V 4.5KA DISC 14MM
Stock
306
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1650 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
17J
Features :
Maximum AC Volts :
60 V
Maximum DC Volts :
85 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
90 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V