MVS3225P511K
Part No
MVS3225P511K
Manufacturer
Meritek
Description
VARISTOR 3225 510V 400A 2SMD JLE
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
40 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
16.5J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
410 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V