AVRH10C270KT350NA8
Part No
AVRH10C270KT350NA8
Manufacturer
TDK Corporation
Description
1.0X0.5MM EIA 0402 HIGH RELIABIL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
35 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
8 A
Energy :
0.02J
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
19 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
30 V
Varistor Voltage (Min) :
24 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V