ERZ-E10F681
Part No
ERZ-E10F681
Manufacturer
Panasonic
Description
VARISTOR 680V 4.5KA DISC 12.50MM
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
260 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
133J
Features :
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 12.50mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V