V230LS10P
Part No
V230LS10P
Description
VARISTOR 360V 2.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
250 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V
Datasheets
V230LS10P
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V