VDRH10S385BSE
Part No
VDRH10S385BSE
Manufacturer
Vishay
Description
VARISTOR 620V 3.5KA DISC 12.50MM
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
180 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
107J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Disc 12.50mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V