DV17K3225R2
Part No
DV17K3225R2
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
DV SERIES 17V 3225 PKG SMD VARIS
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1750 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.9J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
3225 (8063 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
29.7 V
Varistor Voltage (Min) :
24.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V