MLVC32V038C1800
Part No
MLVC32V038C1800
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Description
VARISTOR 47V 100A 3225
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1800 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.9J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
3225 (8063 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
51.7 V
Varistor Voltage (Min) :
42.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V