SDVL1608SD480PTHS600
Part No
SDVL1608SD480PTHS600
Description
VARISTOR 60V 40A 0603
Current - Surge :
60 A
Energy :
0.08J
Features :
Maximum AC Volts :
34.1 V
Maximum DC Volts :
48 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
67 V
Varistor Voltage (Min) :
54 V
Varistor Voltage (Typ) :
60 V