MVR10D330K-S
Part No
MVR10D330K-S
Description
VARISTOR 33V 1000A DISC 10MM HIG
Capacitance @ Frequency :
3000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
7J
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
36.5 V
Varistor Voltage (Min) :
29.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V