MVR10D270K-S
Part No
MVR10D270K-S
Description
VARISTOR 27V 1000A DISC 10MM HIG
Capacitance @ Frequency :
3700 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
6J
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
31 V
Varistor Voltage (Min) :
24 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V