MVR14D470K-S
Part No
MVR14D470K-S
Description
VARISTOR 47V 2000A DISC 14MM HIG
Capacitance @ Frequency :
4300 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2 kA
Energy :
17J
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
52 V
Varistor Voltage (Min) :
42 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V