MVR14D820K-S
Part No
MVR14D820K-S
Description
VARISTOR 82V 6000A DISC 14MM HIG
Capacitance @ Frequency :
2400 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
27J
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
65 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
90 V
Varistor Voltage (Min) :
74 V
Varistor Voltage (Typ) :
82 V