MVR14D181K-S
Part No
MVR14D181K-S
Description
VARISTOR 180V 6000A DISC 14MM HI
Capacitance @ Frequency :
1100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
60J
Maximum AC Volts :
115 V
Maximum DC Volts :
150 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
198 V
Varistor Voltage (Min) :
162 V
Varistor Voltage (Typ) :
180 V