MVR10D621K-S
Part No
MVR10D621K-S
Description
VARISTOR 620V 3500A DISC 10MM HI
Capacitance @ Frequency :
160 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
95J
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V