MVR20D821K-S
Part No
MVR20D821K-S
Description
VARISTOR 820V 10000A DISC 20MM H
Capacitance @ Frequency :
500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
460J
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V