V660LC50A
Part No
V660LC50A
Description
VARISTOR 1.08KV 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
200 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
140J
Features :
Maximum AC Volts :
660 V
Maximum DC Volts :
850 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
1.188 kV
Varistor Voltage (Min) :
972 V
Varistor Voltage (Typ) :
1.08 kV
Datasheets
V660LC50A
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V