ROV10-301K-2
Part No
ROV10-301K-2
Description
VARISTOR 300V 2.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
278 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
42J
Features :
Maximum AC Volts :
195 V
Maximum DC Volts :
250 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
330 V
Varistor Voltage (Min) :
270 V
Varistor Voltage (Typ) :
300 V
Datasheets
ROV10-301K-2
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V