HM2P66PK5110GFLF
Part No
HM2P66PK5110GFLF
Description
CONN HEADER 146POS 2MM PRESS-FIT
Connector Style :
AB 22
Connector Type :
Header, Male Pins
Connector Usage :
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
146 (110 + 36 Ground)
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
5 + 2
Termination :
Press-Fit
Datasheets
HM2P66PK5110GFLF
Catalog related products
    CONN HEADER 154POS 2MM PRESS-FIT
    CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
  • TE Connectivity
    2MM HM C 77POS M 3.7MM
  • TE Connectivity
    2MM HM A 154POS M 3.7MM
    2MM HM B22 154POS M 3.7MM
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
  • HARTING
    2MM HM A 110POS F SHLD
  • HARTING
    CONN RECEPT 132POS 2MM PRESS-FIT