U280-C02-24W-1B
Part No
U280-C02-24W-1B
Manufacturer
Tripp Lite
Description
BATT CHRGR USB AUTO ADAPTER 3A
Stock
34
Manufacturer :
Tripp Lite
Product Category :
Battery Chargers
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Mobile Devices
Charge Current - Max :
3A
Charge Time :
Features :
Mounting Type :
Auto Socket
Number of Cells :
2
Power - Max :
24W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Termination Style :
USB A Receptacle, USB C Receptacle
Type :
USB Auto Adapter
Voltage - Input :
12V