U280-C02-39W-1B
Part No
U280-C02-39W-1B
Manufacturer
Tripp Lite
Description
BATT CHRG USB AUTO ADPT 2.4A/3A
Manufacturer :
Tripp Lite
Product Category :
Battery Chargers
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Mobile Devices
Charge Current - Max :
2.4A, 3A
Charge Time :
Features :
Mounting Type :
Auto Socket
Number of Cells :
2
Power - Max :
39W
Product Status :
Active
Termination Style :
USB A Receptacle, USB C Receptacle
Type :
USB Auto Adapter
Voltage - Input :
12V