GC220A48-R7B
Part No
GC220A48-R7B
Manufacturer
MEAN WELL
Description
BATT CHARGER DESKTOP 54.4V 4A
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Battery Chargers
Battery Cell Size :
48V
Battery Chemistry :
Lead Acid, Lithium-Ion
Charge Current - Max :
4A
Charge Time :
Features :
LED Indicator
Mounting Type :
Desktop
Number of Cells :
1
Power - Max :
217.6W
Product Status :
Active
Termination Style :
DIN, 4 Pin
Type :
Desktop
Voltage - Input :
90 ~ 264VAC
Voltage - Nominal :
54.4V