PCB.292FST.2H.XS
Part No
PCB.292FST.2H.XS
Manufacturer
Taoglas
Description
TAOGLAS 2.92 VERTICAL MOUNT STRA
Stock
10
Manufacturer :
Taoglas
Product Category :
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Cable Group :
Center Contact Material :
Beryllium Copper
Connector Style :
2.92mm
Connector Type :
Jack, Female Socket
Contact Termination :
Compression
Fastening Type :
Threaded
Features :
Frequency - Max :
40 GHz
Housing Color :
Silver
Impedance :
50Ohm