WR-50P-VF50-N1-R1300
Part No
WR-50P-VF50-N1-R1300
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN PLUG 50POS SMD GOLD
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Connector Type :
Plug, Outer Shroud Contacts
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
4.00µin (0.100µm)
Features :
Mated Stacking Heights :
5mm, 5.5mm, 8mm