1SNK536020R0000
Part No
1SNK536020R0000
Stock
5
Color :
Blue
Current - IEC :
415 A
Current - UL :
380 A
Number of Positions :
4
Terminal - Width :
36.0mm
Voltage - IEC :
1000V
Voltage - UL :
1000V
Wire Gauge or Range - AWG :
500MCM (kcmil)-0 AWG
Wire Gauge or Range - mm² :
5-300mm²
Datasheets
1SNK536020R0000
Manufacturer related products
    ENCL LDG-A CLAMP PIN 18MM
    ENCL LDG-A 16 NARROW TERM BLOCK
    ENCL LDG-A 12 BASE NO VENT 110MM