10134255-001LF
Part No
10134255-001LF
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
CONN TERM BLK FEED THRU 4-14 AWG
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Din Rail, Channel
Color :
Gray
Current - IEC :
101 A
Current - UL :
85 A
Disconnect Type :
Features :
Fuse Type :
Number of Levels :
1
Number of Positions :
2
Product Status :
Active
Terminal - Width :
12.0mm
Termination Style :
Screw
Type :
Feed Through
Voltage - IEC :
1000V
Voltage - UL :
600V