ATD1FL4110BK
Part No
ATD1FL4110BK
Manufacturer
Amphenol Pcd
Description
CONN TERM BLK DISCONN 10-20AWG
Manufacturer :
Amphenol Pcd
Product Category :
Din Rail, Channel
Color :
Black
Current - IEC :
Current - UL :
Disconnect Type :
Fuse, Lever
Features :
LED
Fuse Type :
5mm x 20mm, 5mm x 25mm
Number of Levels :
2; Connected
Number of Positions :
4
Product Status :
Active
Terminal - Width :
8.0mm
Termination Style :
Screw
Type :
Disconnect, Feed Through
Voltage - IEC :
500V
Voltage - UL :
110V