ED500R-03P
Part No
ED500R-03P
Manufacturer
DINKLE Corporation USA
Description
TERM BLK 3POS 5.00MM SCRW PLG
Stock
200
Manufacturer :
DINKLE Corporation USA
Product Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
16 A
Features :
Mating Orientation :
Vertical with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Positions Per Level :
3
Product Status :
Active
Voltage :
300 V