T-312-762M3
Part No
T-312-762M3
Manufacturer
American Electrical, Inc.
Description
TERM BLK 3P SIDE ENT 7.62MM PCB
Manufacturer :
American Electrical, Inc.
Product Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
16 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Positions Per Level :
3
Product Status :
Active
Voltage :
300 V