T-362-508M2
Part No
T-362-508M2
Manufacturer
American Electrical, Inc.
Description
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
Manufacturer :
American Electrical, Inc.
Product Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
16 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
2
Positions Per Level :
2
Product Status :
Active
Voltage :
300 V