302-28-26-GR-0250F
Part No
302-28-26-GR-0250F
Manufacturer
CnC Tech
Description
CBL RIBN 26COND 0.05 GRAY 1'
Manufacturer :
CnC Tech
Product Category :
Flat Ribbon Cables
Cable Type :
Flat Cable
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket Color :
Gray
Number of Conductors :
26
Operating Temperature :
105°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 2651
Shielding :
Unshielded
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG