300-30-16-GR-0250F
Part No
300-30-16-GR-0250F
Manufacturer
CnC Tech
Description
CBL RIBN 16COND 0.025 GRAY 5'
Stock
15
Manufacturer :
CnC Tech
Product Category :
Flat Ribbon Cables
Cable Type :
Flat Cable
Conductor Strand :
7 Strands / 38 AWG
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket Color :
Gray
Number of Conductors :
16
Operating Temperature :
105°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 2678
Shielding :
Unshielded
Voltage :
150 V
Wire Gauge :
30 AWG