HF625/28-100M
Part No
HF625/28-100M
Manufacturer
3M
Description
CBL RIBN 28COND 0.039 GRAY 32.8'
Manufacturer :
3M
Product Category :
Flat Ribbon Cables
Cable Type :
Flat Cable
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Features :
Zippable
Jacket (Insulation) Material :
Polyolefin (PO)
Jacket Color :
Gray
Number of Conductors :
28
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
UL Style 21682
Shielding :
Unshielded
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG