AZ23C3V6-TP
Part No
AZ23C3V6-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Description
DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT23
Manufacturer :
Impedance (Max) (Zzt) :
95 Ohms
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.6 V