AZ23C6V2-TP
Part No
AZ23C6V2-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Description
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SOT23
Manufacturer :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2 V