DZ23C43-7-F
Part No
DZ23C43-7-F
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
DIODE ZENER ARRAY 43V SOT23-3
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
1 Pair Common Cathode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 35 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±6.98%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
43 V