MMBZ27VDA-HE3-18
Part No
MMBZ27VDA-HE3-18
Manufacturer
Vishay
Description
DIODE ZENER 40W 1MA 27V SOT23
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
80 nA @ 22 V
Impedance (Max) (Zzt) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
225 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
27 V