BZX84C13S-7-F
Part No
BZX84C13S-7-F
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
DIODE ZENER ARRAY 13V SOT363
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
2 Independent
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-363
Tolerance :
±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
13 V